Markas Tvenas rašė: ,,Galima pamanyti, kad Mauricijus buvo sukurtas pirmiau už rojų, kuris vėliau buvo nukopijuotas nuo Mauricijaus"
Leidžiamės tarptautiniame Mauricijaus or uoste, kuris yra kitoje salos pusėje, nei šalies sostinė Port Luis ir mūsų užsakytas viešbutis. Kadangi salos skersmuo tėra apie 50 km, čiumpame taksi ir per maždaug valandą pasiekiame savo viešbutį, pakeliau pamatydami visą salos grožį. Taip - šalis / sala tikrai labai graži, žalia, įspūdingai atrodo kalvos ir kalnai susiformavę po ugnikalnių išsiveržimo, kaip ir visa sala, tačiau su M. Tvenu galima būtų ir pasiginčyti, Pasaulyje tai tikrai ne vienintelė tokio grožio vieta (bet čia jau turbūt skonio reikalas...)..
Nors Mauricijus priskiriamas Afrikos žemynui, būnant čia visai nesiajauti, kaip tipinėje Afrikoje - keliai puikūs, švaru tvarkinga, nesijaučia chaoso, būdingo šiam žemynui. Greičiau jau gali pasijusti, kad esi pietų Italijoje ar Ispanijoje. Beje ir gyventojai čia dominuoja ne juodaodžiai, o daugiausia indusai. Tai turbūt reikėtų paaiškinti tuo, kad sala yra nutolusi nuo Afrikos žemyno beveik 2000 km, todėl Mauricijaus gyvenimui ir papročiams didesnę įtaką darė europiečiai, pirmiausia čia XVI a. išsilaipino Portugalai, o vėliau sala priklausė olandams, prancūzams, britams, kol 1968 m. gavo nepriklausomybę. Dabar saloje gyvena apie 1,2 mln. gyventojų, dauguma gyventojų kalba prancūzų ir anglų kalbomis.
klimatas puikus, dieną apie 26-28C, naktį apie 24C, Vandenymas šiltas, vanduo skaidrus, bet pakrantė ne visur patogi įbristi - kai kur aštrūs lavos akmenys, kai kur klampus, dumblinas smėlis, bet žinoma yra ir nuostabių smėlėtų pliažų, tokių Le Morne.
Vienas iš mane sudominusių ir nustebinusių faktų, tai, kad saloje visai nėra plėšrūnų ir kitų žmogui pavojingų gyvių. Kaip sako vietiniai, čia net gyvatės nenuodingos🙃 Deja to negalima pasakyti apie vandenyną, kur galima sutikti ar net užminti 🙄 ant žuvies akmens (Stonefish), kas gali pasibaigti mirtimi☠️. Saloje kadaise gyveno neskraidantys paukščiai Dodo, panašūs į labai dideles vištas,. Kadangi saloje, plėšrūnų nebuvo, jiems nereikėjo sprukti, bet čia atvykus žmonėms - šie juos išgaudė ir suvalgė, ir deja net paskutinė šio paukščio iškamša Londono muziejuje neišliko, prieš keletą metų buvo pranešta, kad sudūlėjo nepataisomai😠.
Mano patyrimu, ypatingai išskirtinių lankytinų vietų saloje nėra, nors iš principo, kaip jau minėjau, visa salos gamta yra labai graži. Pakeliauti 2-3 dienas po salą verta, bet tikrai ne daugiau. Rekomenduočiau aplankyti Chamarel septynių spalvų žemės geoparką, čia pat galima pamatyti krioklius. Kadangi saloje daug auginama cukranendrių iš kurių gaminamas aukščiausios kokybės cukrus ir romas, tikrai įdomu aplankyti vieną iš romo gamyklų. Mes buvome turbūt vienoje didžiausių - Chamarel, įdomi edukacinė programa, degustacija😀 - tirai verta👍. Nuostabaus grožio pakrantė Le Morne su fantastiškais pliažais. Sostinei Port Louis skyrėme pora valandų, ko pilnai pakako - gražus tvarkingas miestas, su gražiai sutvarkytomis pakrantėmis ir gatvelėmis, bet tik tiek....
Mauricijaus ekonomika yra gana stipri, Afrikos žemyne šalis patenka į pirmąjį geriausiai išsivysčiusių šalių trejetuką, todėl tai gana 'brangi' kryptis. Geras viešbutis pakrantėje gali kainuoti ir 400 ir 500 Eur parai. Maisto, taksi ir kitos kainos labai panašios, kaip Lietuvoje. Tai šalis / sala kurią pamatyti verta, bet ar čia norėčiau sugrįžti - turbūt ne...
🦤🦤🦤🦤 (iš 5)
Comments